O majiteli

Kdo jsem

Jmenuju se Petr a moc mě baví jachting a aktuálně mě hlavně baví můj projekt Pogo 2 Mini. Než se mnou vypluješ, přečti si ve zkratce něco o mně.

Plavil jsem se už od dětství, začínal jsem klasicky na Optimistu. Potom jsem se přes Kadeta a Fireballa dostal k námořnímu jachtingu. Během svého působení ve společnosti Yachting.com jsem si udělal námořní kapitánský průkaz a od té doby se plavím všude možně. Přestože se neživím pouze kapitánováním, jsem zkušební komisař a snažím se na vodě trávit co nejvíc volného času. Můžete mě potkat jako lektora na kapitánských kurzech od Yachting.com a nebo se plavím na svém Pogu 2 Mini Transat (class Mini 650).

Jak jsem k Pogu přišel

V roce 2019-2020 jsem se rozhodl, že si chci koupit svou vlastní loď. Dlouho jsem vybíral a zkoumal, co bych koupil, až se jednou objevilo krásné Pogo 2 za rozumný peníz.  Původní majitel byl Brit David, žijící u Ženevského jezera ve Švýcarsku.

I přes nouzový stav za časů covid pandemie se na konci března 2021 povedlo přivést Pogo do Česka, kde ho čekalo kompletní vyčištění, antifouling a zjištění všeho, co na něm bude potřeba ještě udělat. Sezónu 2021 bude Pogo na Slapech (vím, trochu předimenzovaná loď na Slapy :D). Potřebuju se ale s lodí trochu seznámit, dovybavit ji a připravit na moře. Pokud všechno půjde dobře, sezónu 2022 už bude Pogo na Baltu, kde pevně doufám, že z něho poprvé těch 20 uzlů vytáhnu. Mějte se fajn a doufám, že se brzy uvidíme ať už na Slapech nebo pak na moři.

Chceš plout se mnou?